Aktivity

Sjezdové lyžování – Areál Belveder

http://www.skinadrazi.cz/cs/

Z BC (1) přímo do areálu. Hned u parkoviště se nachází nejprudší sjezdovka a vlek typu POMA (4). Zde  se i prodávají  jízdenky a jsou společné i pro sjezdovku Nad nádražím, která se nachází na druhé straně kopce. Sjezdovka a vlek (2)  je ve vybrané dny využíván i pro večerní lyžování. Dětem slouží malá POMA (5).

Vzdálenost od BC: cca 150m

Provozní doba: 9 až 16 hod. (večerní lyžování ve vybrané dny 18 až 21 hod.)

Ceník skipasů: http://www.skinadrazi.cz/cs/ceny/zimni-cenik/

 

Koupání v přírodní nádrži u Železné Rudy

Z BC (1) přímo přes vozovku, u spodní stanice vleku přejít potok Řezná (vlevo od můstku je možné si prohlédnout přehlodané kmeny stromů od bobrů, kteří zde nedávno „pracovali" a budovali bobří hráz). Dále pokračovat a minout budovy spodních stanic lanovek Belveder (2) a po cestě pokračovat mírně nahoru, přejít asfaltové parkoviště u Hotelu Engadin. Pak už zbývá jen kousek k vodní nádrži (3). Ze strany louky, je přístup do vody pozvolný, dno je kombinace betonu a písku. Kdo preferuje rychlý přístup nebo skoky do vody, může využít molo na straně hráze, hloubka je dostatečná. Voda bývá většinou velmi čistá, ale nadmořská výška je cca 850 m, takže i velmi osvěžující. Vstup volný, koupání je na vlastní nebezpečí.

Vzdálenost : cca 1,5 km (tam i zpět), převýšení cca 40 m

Pěší výlet - Pancíř 1214 m (vrchol, v sezóně i možnost vystoupit na rozhlednu)

Z BC (1) přejít vozovku a přímo libovolně po sjezdovkách vystoupat k horním stanicím na Belveder. Zde u lesa se napojit na modrou značku (2), která přichází zleva z Železné Rudy a dále pokračovat mírně nahoru až na rozcestí na Hofmankách (3). Odtud dále pokračovat po modré a později i červené značce (část cesty vede souběžně s dráhou dnes už historické sedačkové lanovky) až na vrchol Pancíře. Zde přímo na vrcholu stojí horská chata Pancíř, kde je v sezóně možnost občerstvení a návštěvy rozhledny.

Cesta zpět: nejlépe stejnou cestou zpět do BC

Náročnost: celková vzdálenost (tam i zpět) cca 10 km, převýšení cca 420 m

© 2002 - 2024 Base-Camp.cz